Як правильно проводити вимірювання цукру в крові глюкометром?
Правильний забір крові одне з найважливіших умов отримання точного результату при визначенні рівня цукру в крові. Здавалося б, все дуже просто: проколов палець, підніс тест смужку, вставив її в глюкометр!
Проте, для отримання точного аналізу необхідно дотримуватися кілька простих, але дуже необхідних правил:
- Краще всього використовувати для вимірювань кров з пальця, так як циркуляція крові там вище, ніж в альтернативних точках вимірювання, як, наприклад, плечі, передпліччя, стегна або ікрі.
- Якщо у Вас є проблеми з кровообігом рук, помасажуйте пальці перед тим, як помити їх. Це ж стосується і вимірювання в альтернативних місцях тіла.
- Перед вимірюванням переконайтеся, що код на флаконі з тест-смужками збігається з кодом на дисплеї приладу. Якщо це не так, то перекодуйте прилад. Це стосується всіх глюкометрів, крім тих, які мають автоматичне кодування. Наприклад, популярні глюкометри з автокодировкой, з представлених в нашому інтернет магазині, це: Accu-Chek Performa Nano, IME-DC iDiA, Wellion Calla Light і FreeStyle Optium.
- Перед відбором крові, по можливості, мийте руки теплою водою. Це служить не тільки гігієни, але і підвищує кровообіг. При недостатньому кровообігу взяття крові утруднене, так як для отримання крапельки крові прокол повинен бути глибше.
- Ретельно просушіть руки. Місце проколювання не повинно бути вологим, так як рідина розбавляє пробу крові, що також веде до невірних результатів вимірювання.
- Регулярно міняйте ділянки забору крові. Якщо часто проколювати одне і те ж місце, виникне роздратування і потовщення шкіри, і отримання крові стане більш болючим. Рекомендується використовувати 3 пальці на кожній руці (зазвичай не проколюють великий і вказівний пальці).
- Проколювання найменш болісно, якщо Ви берете кров не прямо з центру подушечки пальця, а трохи збоку.
- Не пробивайте палець глибоко. Чим глибше прокол, тим більше пошкодження тканин, виберіть оптимальну глибину проколу на ручці для проколювання. Для дорослої людини 2-3 рівень
- Никогда не применяйте ланцет, который использовал кто-то другой! Потому, что одна небольшая капля крови, оставшаяся на этом устройстве, в случае, если она инфицирована, может вызвать заражение.
- Выдавите первую капельку крови и уберите ее сухой ваткой. Следите за тем, чтобы кровь оставалась каплеобразной и не смазывалась. Смазанная капля не может быть впитана тест-полоской.
- Не сжимайте палец, чтобы получить большую каплю крови. При сжатии кровь смешивается с тканевой жидкостью, что может вести к неверным результата измерений.
- Учтите: в тест полосках разных производителей зоны забора крови расположены по-разному. Так что если Вас кто-то научил пользоваться глюкометром, а у Вас аппарат другой марки, то обязательно необходимо перед анализом уровня сахара в крови прочитать инструкцию и нанести капельку крови к правильному месту забора на Вашей тест полоске. Под действием капиллярных сил, необходимое количество крови втягивается автоматически.
- Вынимайте тест-полоску из упаковки непосредственно перед измерением. Тест-полоски чувствительны к влаге.
- Тест-полоски нужно брать сухими и чистыми пальцами в любом месте, кроме зоны реакции.
- Упаковка с тест-полосками всегда должны быть плотно закрыта. Она имеет покрытие, поддерживающее тест-полоски сухими. Поэтому ни в коем случае не перекладывайте тест-полоски в другую емкость.
- Если Вы редко измеряете уровень сахара в крови,то рекомендуем покупать тест полоски в индивидуальной упаковке. Их срок годности не будет зависеть от даты вскрытия упаковки с ними. Например FreeStyle или Glucocard
- Храните тест-полоски при нормальной комнатной температуре. Температура хранения составляет от +4 до +30 C.
- Ніколи не заморожуйте і не перегрівайте тест смужки, зберігаючи їх у морозилці або жарким літом у звичайному приміщенні, адже в цих випадках можуть бути змінені фізико-хімічні властивості реагентів в реакційній зоні.
- Не використовуйте тест-смужки після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!!!
Інші статті